Elektrik Pano Fiyatları

Elektrik Panosu Fiyatları

Adana Seyhan’da 2020 yılında kurulan ve yaklaşık 2 yıldır düzenli bir şekilde gelişerek hizmetine devam eden Berka Pano, elektrik pano fiyatları konusunda her zaman müşteri memnuniyetini öne almaktadır. Sunduğu hizmetin kalitesine, Avrupa standartlarında olmasına ve her kitleye ulaştırılmasına oldukça fazla önem veren Berka Pano Adana’nın en iyi otomasyon firmalarından biri olarak kabul edilir. Kısa sürede çok büyük işler başaran, her geçen gün daha başarılı hizmetlerin altına imza atan ve çeşitli referanslara sahip olan Berka Pano sayesinde ihtiyacınız olan otomasyon ve elektrik panosu hizmetini uygun fiyatlar kapsamında alabilirsiniz. Tüm müşterilerini üst düzeyde memnun eden Berka Pano, elektrik panoları kapsamında içeriğini her zaman genişletmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Elektrik panoları elektrik akımlarını çeşitli devrelere dağıtmak için gerekli olan temel malzemelerdir. En ana işlevi ise elektrik gücünü muhafaza ederek yardımcı devrelere ulaştırmaktır. Genel olarak tüm elektrikli alanlarda ihtiyaç duyulan panolar, güvenli bir şekilde elektriğin dağıtılmasını hedefler. Bu sayede kısa devre olma ihtimali ve yangın gibi kazaların riski de minimum seviyeye indirilir.  

Elektrik Panosu Nedir?

Elektrik panosu çeşitli türlerde üretilen ve kurulumu yapılan genel bir elektrik sistemidir. Yangın riskini azaltan ve güvenli bir şekilde elektriğin tüm devrelere iletilmesini sağlayan elektrik pano fiyatları Berka Pano sayesinde en uygun düzeyde müşterilere sunulur. Elektriğin verimli bir şekilde kullanılabilmesi ve istenen her panele çekilebilmesi için akım gücünün oldukça yüksek olması gerekir. Akım gücünün etkisini kontrol altında tutmak ve elektriği verimli bir şekilde dağıtmak için de ana bir elektrik panosuna ihtiyaç duyulur. Bu panolar sayesinde ana panellerden farklı panellere ya da devrelere elektrik çok rahat bir şekilde aktarılır. Teknoloji, sanayi ve endüstri sektöründe en yaygın kullanılan temel malzemeler arasında da elektrik panoları yer alır. Elektrik panosu çeşitli türlerde üretilen ve kurulumu yapılan genel bir elektrik sistemidir. Yangın riskini azaltan ve güvenli bir şekilde elektriğin tüm devrelere iletilmesini sağlayan elektrik pano fiyatları Berka Pano sayesinde en uygun düzeyde müşterilere sunulur. Elektriğin verimli bir şekilde kullanılabilmesi ve istenen her panele çekilebilmesi için akım gücünün oldukça yüksek olması gerekir. Akım gücünün etkisini kontrol altında tutmak ve elektriği verimli bir şekilde dağıtmak için de ana bir elektrik panosuna ihtiyaç duyulur. Bu panolar sayesinde ana panellerden farklı panellere ya da devrelere elektrik çok rahat bir şekilde aktarılır. Teknoloji, sanayi ve endüstri sektöründe en yaygın kullanılan temel malzemeler arasında da elektrik panoları yer alır. Genel olarak bir elektrik panosunda bulunan özellikler ise şu şekildedir;

  • Hem ön hem arka tarafından erişime uygundur.
  • Bir kabin ya da kofra içine yerleştirilerek güvenli bir kullanım sağlanır.
  • Sıva üstüne ya da sıva altına talepler doğrultusunda konumlandırılabilir.
  • Aydınlatmayı kontrol eder.
  • Isıyı kontrol eder.
  • Güç devrelerini kontrol eder.

Bu nitelikleri taşıyan elektrik panoları son kullanıcıya dek elektriğin sorunsuz bir şekilde iletilmesini sağlar. Elektrik panosu denildiği zaman herkesin zihninde farklı imgeler belirebilir. İnşaat sektöründen endüstri sektörüne varana dek birçok farklı sektörde kullanımına ihtiyaç duyulan bu panoların farklı çeşitleri mevcuttur ve sektörün ihtiyacına yönelik olarak kurulumu sağlanır. Basit şekilde tasarlanan elektrik panolarında genel olarak gövde, sac, din rayı üzerine oturan şalt malzemeler, otomasyon malzemeleri, kablo kanalları, kablo rakorları ve ön kapak ile kilitler yer alır.

Elektrik Panosu Çeşitleri Nelerdir?

Berka Pano tarafından üretilen elektrik pano fiyatları türüne göre ve kullanım alanına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak Berka Pano müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunduğundan fiyat açısından müşterilerini zorda bırakmaz. Elektrik pano çeşitleri arasında ana dağıtım panoları, tali dağıtım panoları, kompanzasyon panoları, MCC panoları, DDC + PLC otomasyon panoları, dahili ve harici dikili tip panolar, kumanda panoları ve terminal, sigorta kutuları yer alır.

Ana Dağıtım Panosu

Ana dağıtım panoları elektrik tesisinin ana girişinde yer alan panolardır. İçeriği çok fazla sayıda koruma elemanı ve devre kesicide oluşur. Bir binaya enerji sağlamak istendiğinde ana dağıtım panoları devreye girer. Bu sayede yüksek amperli elemanların kullanımı verimli hale gelir.

Tali Dağıtım Panosu

Tali dağıtım panoları ana dağıtım panolarına bağlıdır. Binaların katlarına ya da çeşitli bölgelerine konumlandırılır. Ana panolara oranla fiziksel olarak daha küçük yapılıdır. Binaların tüm elektrik girişleri de tali dağıtım panosuna bağlıdır. Ana dağıtım panolarına oranla çok daha düşük akımlı cihazları içerisinde barındırır.

Kompanzasyon Panosu

Kompanzasyon panoları ise daha çok reaktif güç için üretilir. İçeriğinden reaktif röle, kontaktör, kondansatör gruplar, koruma elemanları ve harmonik reaktörler yer alır. Tamamen özel bir pano olarak üretilir.

MCC Panosu

MCC panoları ise motor gruplarını kontrol eden panolardır. Daha çok endüstriyel sektörde ihtiyaç duyulur. Tesislerde kullanımına sık sık rastlanır ve motorların kontrol merkezi olarak çalışmaya devam eder.

DDC + PLC Otomasyon Panoları

Kontrol ünitelerine yüklenen programları içinde bulunduran elektrik panolarıdır. Uzmanlık gerektiren kontrol ve kumanda özelliklerine sahiptir.

Dahili Dikili Tip Panolar

Berka Pano tarafından uygun elektrik pano fiyatları kapsamında sunulan pano çeşitlerinden biri de dahili dikili tip panolardır. Giriş ve çıkışları alttan ya da üstten şekilde talebe göre ayarlanan bu pano türü duvar tipi olarak da bilinir. Müşterilerin isteğine göre değişiklik gösteren dahili dikili tip panolar sac kaplı şekilde üretilir. Pano gövdesi oldukça sağlam ve güvenilirdir.

Harici Dikili Tip Panolar

Harici dikili tip panolar ise taban saclı şekilde tasarlanan çeşitlerden birisidir. Pano boyutları müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre şekillenir. Derinlik tamamen talebe uygun şekilde tasarlanır.

Kumanda Panoları                   

Neredeyse her şirket için gerek duyulan elektrik panolarından biri de kumanda panolarıdır. Daha çok devrelerin daha iyi işlemesi ve arızaların tespiti için tercih edilir. İşletmelerin elektrikten yana bir sorun yaşamaması ve kolay bir şekilde tek panelden elektriğin dağıtılması için gereklidir. Kumanda panolar sayesinde seviye göstergeleri ve debimetreler çok daha verimli şekilde takip edilir.

Sigorta Kutuları

Sigorta elektrik pano kutuları ise kaçak akım anahtarlarını barındıran küçük kutulardır. Daha çok evlerde yer alan bu kutular plastik ya da metal gövdeden oluşur. Bu kutulardan gelen elektrik akımı prizlere kadar ulaşır ve aydınlatmada kullanılır.

Elektrik Panosu Malzemeleri Nelerdir?

Elektrik pano fiyatları boyutuna, işlevine ve içerdiği malzemelere bağlı olarak farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Elektrik panoları farklı alanlarda, farklı büyüklükte kullanılmasına rağmen içerdiği malzemeler hemen hemen aynıdır. Devre kesicilerden ayırıcılara, sayaçlardan kontaktörlere, klemenslerden kablolara, güç kaynaklarından rölelere, termik rölelerden kaçak akım rölelerine, buton ve sinyal lambalarından güç kondansatörlerine, şalterden pano ısıtıcılarına, pano fanlarından termostatlara varana dek birçok temel malzeme mevcuttur. Bu malzemelerin her biri uyum içerisinde işlevini yerine getirerek güvenli bir şekilde elektrik akımının iletilmesini sağlar. İhtiyaç duyduğunuz pano çeşitlerinin her biri ise Berka Pano tarafından en uygun fiyatlar kapsamında sunulur.