Ges Panosu Nedir?

Ges Panosu

Berka Pano tarafından hız kesmeden ve ara vermeden sunulan otomasyon faaliyetleri devam etmektedir. Otomasyon faaliyetlerinin ve üretim hizmetlerinin yanı sıra elektrik panosu üretimi hizmetine de oldukça kaliteli şekilde yer vermektedir. Adana’nın en iyi otomasyon firmaları arasında yer alan Berka Pano ile ges panosu hakkında da bilgi sahibi olabilir ve temin edebilirsiniz. Güneş enerjisinden elektrik üretilen tesislerde ihtiyaç duyulan ges panosu çeşitleri solar sistemi olarak da ifade edilir. Güneş ışınlarından panellere ulaşan ısı ve ışık enerjiye dönüşür. Bu enerji elektrik olarak birçok alanda yoğun derecede kullanılır. En verimli elektrik enerjisi üretimi sistemi olarak kabul edilen güneş panelleri hem bakım ve onarım hem temizlik hem de kurulum ve denetim açısından da oldukça pratiktir. Üstelik yalnızca yaz aylarında değil aynı zamanda kış aylarında da bu panel ve panoların kullanımı mümkündür. Güneşten gelen en ufak bir sızıntı ışığı dahi emen ve enerjiye dönüştüren sistem sayesinde elektrik enerjisinden tasarruf etmek mümkün hale geliyor. Özellikle de tüm dünyada ve Türkiye’de giderek artış gösteren güneş enerjisi sistemi kullanımı sayesinde yenilenebilir enerji kaynakları da tükenmeden varlığını sürdürmeye devam ediyor. GES projeleri her geçen gün daha kârlı, doğa dostu, güvenilir ve uzun ömürlü bir şekilde yer almaya devam etmektedir. Sizler de güneş enerjisi panellerinden faydalanmak istediğinizde ges panosu kurulumu ile bu isteğinize kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz.

Ges Panosunun Özellikleri Nelerdir?

Berka Pano tarafından büyük bir titizlikle ve verimlilikle üretilmekte ve kurulmakta olan ges panosu çeşitleri ana pano ve saha panosu olmak üzere iki farklı grupta incelenir. Panoların kullanılmasındaki en temel ve en önemli amaç elektrik enerjisi elde etmektir. Solar panellere yansıyan güneş ışığı ve ısısı önce invertörler sayesinde alternatif akıma çevrilir. Daha sonra saha panolarında toplanarak koruma altına alınır. Koruma amacıyla ise sigorta, parafudr ve kaçak akım kullanılır. Her güneş paneli için farklı cihazlar devreye girerek elektrik akımının doğru ve verimli şekilde iletilmesine ve yayılmasına olanak sunar. Berka Pano tüm pano türlerinde olduğu gibi ges panosu çeşitlerinde de kalitesiyle, uluslararası standartlarıyla ve uzman ekibiyle ön plana çıkmaya hazırdır. Son derece uygun şekilde üretilen bu panoların bazı genel özellikleri mevcuttur.

  • Test laboratuvarları tarafından panolar test edilir ve belgelenerek resmi önem kazanır.
  • Panolarda müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik olarak değişiklikler ve düzenlemeler yapılabilir.
  • Oldukça ideal ve modüler yapılarda tasarımlar tercih edilir.
  • Müşterilerin ihtiyacına göre kısa sürede teslimatları gerçekleştirilir.
  • Nem, soğuk, sıcak ve ıslağa karşı dayanıklı şekilde üretilir.
  • Paslanmaya karşı oldukça uzun ömürlü malzemeler tercih edilir.
  • Bütün kablo hattında ve baralarında etiketli malzemeler kullanılır.
  • Uygulama alanına göre dahili ya da harici olarak üretilebilir.

Ges Panosu Çeşitleri

Ges panosu çeşitleri saha panosu ve ana pano olmak üzere iki farklı kategoride incelenir. Ana pano elektriğin geldiği kısma konumlandırılır. Saha pano kısmı ise adından da anlaşılacağı üzere elektriğin sahaya verimli bir şekilde yayılması için gerekli olan kısımdır. Ges ana pano tarafında gerekli tüm korumalar, kontroller ve ölçümler yapılır. Bu ölçümler sonucunda elde edilen enerji trafoya aktarılmış olur. Saha panoları ise güneş panellerinin yanında konumlandırılır. Böylece alternatif akıma dönüşen enerji saha panolarında toplanarak dağıtıma hazır hale gelir.

Berka Pano ile Ges Panosu Üretimi ve Montajı

2020 yılında Adana merkezli kurulan ve 2 yıldır gelişerek, çok daha fazla kitleye ve referansa ulaşarak hizmetine devam eden Berka Pano sektörün en iyi firmalarından biri olmaya da hızla devam ediyor. Dilediğiniz her an her yerden ulaşım sağlayabileceğiniz ve uygun fiyatlar çerçevesinde son derece yüksek kalitede hizmet alabileceğiniz Berka Pano, otomasyon ve elektrik panosu sektöründe en iyi ürünlerle müşterilerini buluşturuyor. İlker Kaya tarafından kurulan bu şirket kurulduğu günden bu yana uluslararası standartlara ulaşarak bu seviyede hizmet vermektedir. Alçak gerilim dağıtım panolarından ges panolarına, kompanzasyon panolarından MCC üretimlerine, otomasyon faaliyetlerinden harici ve dahili dikey panolara varana dek tüm talep ve ihtiyaçlara yanıt veren bir nitelik taşır. Oldukça güçlü ekibi sayesinde, uzmanlık ve profesyonellik gerektiren tüm işlerde ortaya serdiği başarısıyla sizlere de gücünü göstermeye hazır bir firmadır. Çeşitli referanslarına göz atarak ne kadar kaliteli bir firma olduğu hakkında çok kısa sürede bilgi sahibi olabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini esas alarak çıktığı bu yolda başarılı hizmet ve ürünlere imza atmaya devam ediyor. Firma bazında kendini sürekli ve etkin bir şekilde geliştirmekte olan Berka Pano, çalışma politikalarına uyum sağlayarak hedeflerine daha kısa sürede erişir. Müşteri memnuniyeti, uygun fiyat ve yüksek standartta kalitenin yanı sıra kendini sürekli olarak geliştirme hedefi de içeriğinde yer alır.

Ges Panoları Ne İşe Yarar?

Berka Pano farkıyla ve kalitesiyle üretilmeye ve montajlanmaya devam eden ges panosu türleri, denetim açısından kontrol açısına dek her anlamda pratikliği elde tutar. Yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerji sistemlerinin kullanımı her geçen gün artış gösterir. Bu kapsamda ges panolarının kullanımlarına da daha fazla ihtiyaç duyulur. Ges panoları düzenli olarak kullanıldığı takdirde güneş ışınlarının verdiği enerjiden yaz, kış boyunca verim almak ve elektriğe dönüştürmek mümkün hale gelir. Üstelik Berka Pano kalitesiyle kurulan ges panolarının temizliği, bakım ve onarımı, denetimi ve uzaktan takibi de bir sistem şeklinde yapılır. Bu sayede kullanıcılar hiçbir zorluk çekmeden rahat bir şekilde enerjiden tasarruf edip, var olan enerjiyi kullanmaya devam edebilirler. Ges panoları kullanıldığı sürece elde var olan projelerden ve üretimlerden çok daha fazla kâr elde edilir.
Üretimde hız ve verim artışı yaşanır.

Güneş enerjisi artık yalnızca ev ve binalarda değil birçok farklı alanda ve sektörde kullanılan bir enerji türüdür. Özellikle de havanın açık ve güneşli olduğu günlerde, güneşten alınan enerji en üst düzeye çıkar. Böylece güneş panelleri güneşten gelen ısı ve ışığı elektrik enerjisine dönüştürür. Gündüz saatleri boyunca çalışan paneller sayesinde geceleri de elektrikten tasarruf etmek mümkün hale gelir. Böylesine mantıklı bir sistemin kullanıcıları tüm dünyada giderek artış göstermektedir. Güneş panelleri sistemini kullanmak güneşten sonsuz bir enerji almak demektir. Bu sayede panellerde toplanan enerji akımı, ges panoları sayesinde de kullanılacak olan alanlara aktarılır. Üretilen enerji sonraki zamanlarda da kesintisiz bir şekilde kullanılabilir.  Evlerde, iş yerlerinde, arazi ve tarım bölgelerinde elektriğe normalden daha fazla ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyacı en verimli şekilde karşılamak için güneş panellerinden faydalanmak gerekir. Üstelik otomobil sektöründe dahi kullanımına yer verilen güneş enerji sistemleri doğaya da zarar vermez. İnsan gücüne gerek kalmadan enerji açığa çıkar ve bedava enerji kullanımı da bu sayede artış gösterir. Tüm bu olanaklar ve pozitif etkiler düşünüldüğünde güneş panellerini kurdurmak ve ardından doğru pano türünü seçmek için Berka Pano ile iletişime geçmeniz, bilgi ve hizmet almanız yeterlidir.